Odkrywaliśmy możliwości LTCC na Wydziałowej Sesji Studenckich Kół Naukowych Politechniki Krakowskiej 2024!
Od słoiczka z proszkiem do wielowarstwowej struktury elektronicznej.
Dr inż. Beata Synkiewicz-Musialska z krakowskiego oddziału Łukasiewicz – IMiF wygłosiła wykład plenarny podczas, którego zdradziła studentom, jakie zastosowanie znajduje technologia LTCC (Low Temperature Co-fired Ceramics) w mikroelektronice.
Wydziałowa sesja studenckich kół naukowych odbyła się na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej i stanowiła znakomitą okazję do zobaczenia, jak chemia łączy się z praktycznymi aplikacjami, przynosząc nowe rozwiązania, które mogą zmieniać różne sektory przemysłu.
Oprócz technologii LTCC, zaprezentowane zostały także inne ciekawe tematy badawcze, którymi zajmują się koła naukowe m.in. dotyczące biochemii, inżynierii materiałowej, chemii, która wykorzystywana jest w ochronie środowiska czy druku 3D. Prezentacje uczestników pokazały bogactwo i różnorodność zastosowań chemii – od inżynierii materiałowej po biotechnologię. Wszak chemia to dynamicznie rozwijająca się dziedzina pełna niespodzianek i możliwości.
Dr inż. Beata Synkiewicz-Musialska szczegółowo zaprezentowała, jak LTCC przekształca teoretyczne koncepcje w konkretne, funkcjonalne struktury używane w mikroelektronice. To doskonały przykład tego, jak inżynieria materiałowa może inspirować do poszukiwań nowych rozwiązań naukowych.
Na zakończenie sesji wręczono nagrody i dyplomy laureatom oraz wszystkim uczestnikom, co jeszcze raz podkreśliło znaczenie nauki w kształtowaniu przyszłych pokoleń innowatorów i badaczy.
Unikalną okazją, by z bliska obserwować, jak przebiega praca nad nowymi technologiami i jak można przyczynić się do rozwoju nauki są wakacyjne staże naukowe w Łukasiewicz – IMiF. Zainteresowani pogłębianiem wiedzy i zdobywaniem praktycznych umiejętności? Aplikujcie do nas.