Kobiety z misją są tutaj! Poznajcie niektóre z nich, ponieważ dziś jest ich dzień! Młodsze specjalistki, pasjonatki nauki i pełnoetatowe ekspertki – każda z nich pracuje nad tym, by nasz świat stał się lepszy, przyjaźniejszy naturze i po prostu rozwijał się w pożądanym kierunku!

Dr inż. Beata Synkiewicz-Musialska bierze udział w projekcie o akronimie TESLA. Jej rolą będzie przystosowanie podłoży biodegradowalnych do osadzenia na nich warstw elektroniki drukowanej. Mówi, że satysfakcjonuje ją fakt, że ekologia wkracza w świat elektroniki. „Skoro spożywamy posiłki w biodegradowalnych naczyniach i pijemy napoje przez papierową rurkę, to dlaczego nie mielibyśmy tworzyć czujników na przykład na celulozie zamiast na plastiku?” – pyta.

Dr hab. Agata Skwarek pełni obowiązki dyrektora Centrum Mikroelektroniki Hybrydowej i LTCC w Łukasiewicz – IMIF. Obecnie koordynuje inwestycję związaną z powstawaniem Centrum Kompetencji „Łukasiewicza”: Technologie Wodorowe.

Kiranmai prowadzi obecnie badania nad nowymi materiałami wykorzystywanymi w technologii sitodruku do badania jakości wody, jej przewodniości, temperatury, ilości tlenu i PH.

Jej czujniki są wykorzystywane przez pozostałych partnerów w projekcie AQUASENSE do pomiarów w żywności oraz integracji z sieciami bezprzewodowymi za pomocą dronów, zarówno latających, jak i podwodnych. Badając nowe materiały, oprócz wydajności czujników, ważny jest dla niej ekonomiczny i środowiskowy wpływ tego, co robi.

Aleksandra i Kamila – Młodsze Specjalistki w Grupie Badawczej Przyrządy GaN, czujniki, struktury cienkowarstwowe i materiały porowate. Na co dzień zajmują się m.in. osadzaniem i charakteryzacją cienkich warstw oraz syntezą materiałów wysokoporowatych. W czasie wolnym Aleksandra chętnie siada do fortepianu, a Kamila z kolei jest pasjonatką tańca latynoamerykańskiego.

kobiety w inżynierii