Już za 6 dni XIV-wieczny zamek krzyżacki na Mazurach stanie się tłem dla konferencji Naukowej Technologii Elektronowej (ELTE), podczas której badacze z całej Polski będą poruszać szeroko pojęte zagadnienia z zakresu elektroniki, fotoniki i energoelektroniki.
Ponieważ ELTE kładzie nacisk na działania na rzecz poszanowania energii, nie może na niej zabraknąć dr Andrzej Taube, który wygłosi przemówienie zatytułowane „Lateralne i wertykalne przyrządy półprzewodnikowe na bazie azotku galu do zastosowań w elektronice dużej mocy”. Z kolei dr hab. Anna Kozłowska opowie o „Luminoforowych źródłach światła do zastosowań oświetleniowo-czujnikowych” w ramach międzynarodowego projektu NEWIlumis.
Uczestnicy tegorocznego wydarzenia skupią się także na zastosowaniach elektro i fotonicznych w naukach medycznych i bioinżynierii. Dlatego dr Joanna Jankowska-Śliwińska podzieli się efektami swojej pracy podczas walki z pandemią, czyli „Czujnikami elektrochemicznymi do wykrywania SARS-CoV-2 na wczesnym etapie zakażenia”.
Czwartym prelegentem będzie dr hab. Anna Szerling, która opowie o „Perspektywicznych, kluczowych kierunkach badań w zakresie fotoniki i mikroelektroniki realizowanych w Łukasiewicz – IMiF”.
W konferencji uczestniczyć będą również dr Kamila Leśniewska-Matys i inż. Oskar Bogucki, którzy podzielą się efektami prac nad wspólnym projektem kilku instytutów Łukasiewicza, jakim jest inteligentne opakowanie zwrotne dla e-commerce – ePack, o którym już tu nie raz pisaliśmy.
PS Łukasiewicz jest partnerem konferencji.