Fotonika – polska specjalność w światowej elektronice. Tu nie trzeba stawiać znaku zapytania. A o jej zastosowaniu będziemy rozmawiać w panelu prowadzonym przez Maciej J. Nowakowski z PPTF pod tytułem „Diamenty polskiej fotoniki” na IV Kongresie Elektryki Polskiej. W tej dyskusji padną na pewno ciekawe pytania.
Wśród ekspertów tej „diamentowej ligi”, którzy będą dzielić się swoją wiedzą, znajdzie się również nasz badacz, lider grupy Fotonika Podczerwieni dr inż. Kamil Pierściński. Będzie miał okazję porozmawiać o ostatnich rewolucyjnych odkryciach i badaniach związanych z kaskadowymi laserami kwantowymi QCL i wskazać na kluczowe znaczenie tej technologii dla przyszłości nauki w zaawansowanych technologicznie dziedzinach, takich jak medycyna czy obronność.
Kluczowe cechy laserów kaskadowych, takie jak wysoka efektywność energetyczna, łatwość integracji z innymi technologiami półprzewodnikowymi oraz możliwość dostosowywania długości fali, umożliwiają ich precyzyjne zastosowanie w wielu krytycznych dziedzinach.
Dołączcie do dyskusji 6 czerwca 2024, od 16:20 do 17:50 gdzie będziecie mieli okazję wysłuchać przedstawicieli Łukasiewicz – Instytut Mikroelektroniki i Fotoniki, FIBRAIN, VIGO Photonics, Creotech Instruments S.A. i Fluence. Nie przegapcie tej okazji!
O kongresie: Zapraszamy na IV Kongres Elektryki Polskiej, który odbędzie się na Enea Stadion w Poznaniu, 6-7 czerwca 2024 r. To wydarzenie to nie tylko wykłady, ale przede wszystkim panele dyskusyjne, spotkania i warsztaty skupione wokół sekcji tematycznych Stowarzyszenie Elektryków Polskich (SEP) (organizator). Jako kluczowe spotkanie dla specjalistów z branży elektrycznej, energetycznej i nowych technologii, kongres skupia się na diagnozie bieżącego stanu oraz definiowaniu strategicznych kierunków rozwoju.
Kongres to też szansa na zaprezentowanie osiągnięć i możliwość udziału w dyskusjach o przyszłości polskiej energetyki, w tym transformacji energetycznej mającej na celu osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku, jak również o zagadnieniach bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej.