Dzisiejszy “Puls Biznesu” pisze o targach SEMICON i współpracy polsko-tajwańskiej. Dlaczego współpraca naukowa i gospodarcza może być tak owocna? Odpowiada dr Piotr Cywiński, kierownik Działu Komercjalizacja w Łukasiewicz – IMiF:
“Polska i Tajwan widzą przyszłość swoich gospodarek w rozwoju technologii wodorowych oraz pojazdów elektrycznych, dlatego podczas konsultacji podpisano porozumienie o współpracy w tych kluczowych sektorach. Bardzo ważnym elementem odbudowy polskiego przemysłu mikroelektronicznego jest aktywizacja i rozwój młodych inżynierów, dlatego wezmą oni udział w szkole letniej organizowanej przez stronę tajwańską, by zapoznać się z najnowszymi trendami w technologiach półprzewodnikowych np. projektowania urządzeń i inżynierii materiałowej.
(…)
Obecna sytuacja geopolityczna sprzyja bliskiej współpracy polsko-tajwańskiej. Polska jest dla Tajwańczyków atrakcyjną lokalizacją do inwestowania z wielu powodów: dynamicznego wewnętrznego rynku konsumenckiego, strategicznego położenia geograficznego, niskich kosztów operacyjnych w porównaniu do krajów Europy Zachodniej, względnej stabilności politycznej i gospodarczej, dobrej sieci infrastrukturalnej, a także systemów wsparcia dla inwestorów. A co najważniejsze, zapewniamy wysokiej jakości kadrę inżynierską i techniczną zapewniającą dynamiczny rozwój sektora technologii i innowacji”.