Przed nami półmetek II Warsztatów Epitaksji! W tym roku aż 12 naukowców z Łukasiewicz – IMiF dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w epitaksji i pomiarach otrzymywanych w naszym instytucie materiałów półprzewodnikowych.
Część z nich była z nami w ubiegłym roku: Beata Stańczyk, Ewa Dumiszewska, Marek Guziewicz, Emil Tymicki (z Ensamble3), Jakub Jagiełło i Artur Dobrowolski. Kilka osób ma swój debiut na II Warsztatach Epitaksji: Magdalena Romaniec, Beata Pyrzanowska, Maciej Fokt i Wojciech Jasłowski.
„Dziękuję wszystkim za czas i pomoc w realizacji warsztatów. To wielka przyjemność współpracować z wami i móc przybliżać studentom z Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej zagadnienia związane z epitaksją i metodami charakteryzacji otrzymywanymi w Grupie Badawczej Technologie SiC” – mówi organizatorka warsztatów dr inż. Kinga Kościewicz.
W II Warsztatach Epitaksji bierze udział aż 8 zespołów, które analizują ilościową i jakościową strukturę defektową, powierzchnię, grubości warstw oraz właściwości elektryczne materiałów półprzewodnikowych.
Epitaksja to wytwarzanie warstwowych struktur półprzewodnikowych, które są podstawą przyrządów aplikowanych w takich urządzeniach elektronicznych jak smartfony, laptopy i tablety. Wiele osób może nie zdawać sobie sprawy, że codziennie korzysta z efektów pracy technologów zajmujących się właśnie epitaksją.
Jak to działa? W dużym skrócie: mimo że epitaksja i klocki takie jak Lego to pojęcia z dwóch odmiennych „rzeczywistości”, to w obu przypadkach mamy do czynienia z procesem nakładania na siebie warstw. (Jak klocek na klocku).