Coraz bardziej zacieśniamy współpracę technologiczną z Tajwanem. Tak piszą (i mówią) o nas:
“Polska jest zainteresowana współpracą z Tajwanem przy produkcji urządzeń opartych na technologii GaN, czyli nowego materiału półprzewodnikowego, który może być alternatywą dla tradycyjnego krzemu. Technologia ta pozwoli m.in na stworzenie mniejszych i bardziej wydajnych ładowarek.
– Liczymy na wsparcie administracji Tajwanu dla nawiązania współpracy między Siecią Łukasiewicz, w szczególności Instytutem Mikroelektroniki i Fotoniki, a tajwańskimi producentami. Jesteśmy także zainteresowani współpracą w dziedzinie edukacji i szkolenia kadr dla sektora półprzewodników – mówił wiceminister Piechowiak”. (patriot24.net).
Ponadto, podczas ostatniego piątkowego spotkania w Centrum Łukasiewicz, reprezentanci Łukasiewicz – IMIF: Dyrektor Piotr Guzdek i Kierownik działu komercjalizacji Piotr Cywiński przedstawili wizję współpracy z sektorem półprzewodnikowym w Tajwanie. Liczymy na pozytywną reakcję strony tajwańskiej, która dałaby nam szansę na owocną wieloletnią współpracę w dziedzinie zaawansowanych technologii półprzewodnikowych.
Już na początku września nasz potencjał technologiczny będziemy prezentować na targach SEMICON w Tajpej.