Kobiety mają pierwszeństwo! Była nie tylko pierwszą kobietą, która otrzymała Nagrodę Nobla. Była też jedną z pierwszych kobiet na świecie, która zrobiła prawo jazdy – także na ciężarówki. Skłodowska-Curie to również pierwsza kobieta, która została profesorem na Uniwersytecie Paryskim.

Czy wiecie, że…
🟡 Biografia Skłodowskiej-Curie jest lekturą w szkołach w Japonii?
🟡 Nie tylko Maria, także jej córka Irene dostała Nobla?
🟡 Albert Einstein twierdził, że to właśnie Marii zawdzięcza swoją karierę naukową?

Dziś 156 rocznica urodzin wielkiej Polki – Marii Skłodowskiej-Curie. Możemy śmiało powiedzieć, że to właśnie ona inspiruje dzisiejsze kobiety do podążania ścieżką naukową. A kto jeszcze zainspirował Karinę Wojciechowską, naszą badaczkę?

„10 lat temu byłam na konferencji ELTE, gdzie zobaczyłam Anię Szerling i jej dokonania naukowe. Pamiętam, że zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Zobaczyłam w niej niezwykłą kobiecą siłę, ambicję i determinację, co mi bardzo zaimponowało” – zdradziła nam Karina Wojciechowska. Dokładniej o pracy Kariny: lnkd.in/gny2qtiP.

Chcecie poznać więcej ciekawych historii o polskich naukowcach-wynalazcach? W Krakowie można zobaczyć plenerowa wystawę „Polscy wynalazcy dawniej i dziś” – zapraszamy do obejrzenia jeśli akurat będziecie w Krakowie!

Podziel się ze znajomymi!

Published On: 8 listopada 2023, 14:13|Categories: Aktualności|Tags: |