Grafen dodaje się do kompozytów, aby były mocniejsze i trwalsze, ale czy może wzmocnić… miłość? – pyta Graphene Flagship, nasz partner. Pokażemy Wam, co potrafi ten materiał na bazie węgla!

Nasi Pracownicy postanowili podarować koleżance nietypowy prezent z okazji jej ślubu. W warsztacie Oak’n’roll, w rękach zdolnego artysty Jakuba Kromskiego-Chęćki, powstała unikatowa biżuteria z drewna orzecha amerykańskiego. Jednak to nie koniec historii. Aby podkreślić niepowtarzalność tej biżuterii do produkcji został dodany składnik, który od lat budzi zainteresowanie świata nauki – zredukowany tlenek grafenu. Grafen, cienka jednowarstwowa struktura węgla, znana ze swoich niezwykłych właściwości, została tutaj wykorzystana w nietypowy sposób.

„Pomysł jest ściśle związany z panną młodą, naszą przyjaciółką, która pochodzi ze Śląska, jak wiemy, regionu słynącego z węgla. A że Śląsk słynie z węgla,  pomyśleliśmy, że prezent ślubny z takim węglowym nanomateriałem niósłby ze sobą dodatkowe przesłanie” – mówi Patrycja Skoczek z Działu Marketingu i Komunikacji.

„Zredukowany tlenek grafenu w swoim składzie chemicznym posiada głównie węgiel – tak, jak i diament, który nasza koleżanka ma w swoim pierścionku zaręczynowym. Poza tym wzmacnia materiały, do których się go dodaje. Zaklęty w drewnianych obrączkach może metaforycznie wzmacniać uczucie pomiędzy parą młodą” – dodaje Adrian Chlanda, nasz badacz, który wraz ze swoim zespołem opracowuje materiały grafenowe pod marką G-Flake.

Więcej o promocji grafenu przez nas i naszych partnerów w Europie: graphene-flagship.eu/graphene/news

Sklep z G-Flake: www.gflake.shop

Podziel się ze znajomymi!

Published On: 26 czerwca 2023, 11:16|Categories: Aktualności, Centrum Nanotechnologii|Tags: , |