„Innowacje to tlen dla rozwoju” – napisał Premier RP Mateusz Morawiecki liście odczytanym w obecności setek osób obecnych na Innovatorium, którego nazwa nie jest oczywiście przypadkowa.
To my, świat nauki, badacze, robimy wszystko, by zmieniać świat na lepsze, by nasze dokonania realnie wpływały na polską, europejską, a nawet światową gospodarkę. Dlatego w momencie powstawania Sieci Badawczej Łukasiewicz narodził się koncept ‘Rzuć wyzwanie’ polegający na zgłaszaniu zapotrzebowania na potrzebne, nierzadko innowacyjne rozwiązania. Pierwsza firma, która je rzuciła, to Grupa Azoty. Od samego początku napłynęło 1500 wyzwań, a przychody Sieci – mimo pandemii – wzrosły.
Od samego początku Sieć stawia na efektywne kontakty ze światem biznesu, a Innovatorium było doskonałą szansą na ich nawiązanie. Podczas wydarzenia mogliśmy spotkać się osobiście, podyskutować, a nawet zawiązać nowe konsorcja projektowe.
Przedstawiciel Inwebit, z którym współpracuje dr inż. Andrzej Taube w ramach projektu EnerGan, powiedział podczas jednej z sesji matchmakingowych, że zaledwie 3 lata temu wszystko zaczęło się od jednej rozmowy. Zachęcał więc do rozmów, bo przynoszą realne efekty! To, ile się ich odbyło podczas ostatniego Innovatorium, jest niełatwe do sprawdzenia, ale liczymy na owocne efekty, bo tak, jak nauka potrzebuje dziś biznesu, tak biznes potrzebuje nauki. Dlatego czekamy na Was: komercjalizacja@imif.lukasiewicz.gov.pl Porozmawiajmy.