Pełni energii zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na Battery Forum Poland 2024! Znajdziecie nas pod numerem B1.21b. w Ptak Warsaw Expo, w dniach 22-24.05.2024r.
Specjalizujemy się w nowoczesnych badaniach nad bateriami i chcemy nawiązać współpracę z polskimi producentami baterii samochodowych, oferując im nasze zaawansowane metody w celu ulepszania procesów produkcji.

✔ Polska staje się liderem w produkcji baterii dla przemysłu samochodowego. Wartość sektora produkcji baterii w Polsce wzrosła z około 1 mld złotych w 2017 roku do ponad 38 mld złotych w 2022 r.
✔ Aby zaspokoić rosnące wymagania rynku, rozbudowaliśmy nasz system SEM/FIB (skaningowy mikroskop elektronowy z wiązką jonową) o unikalny detektor EDS (spektrometr energii dyspersyjnej) oraz układ mrożeniowy.
✔ Dzięki temu Łukasiewicz – IMiF – może oferować najbardziej zaawansowane usługi badawcze, niezbędne do rozwoju nowej generacji baterii.

Czym jest SEM/FIB?

SEM/FIB to połączenie mikroskopii skaningowej (SEM) i jonowej (FIB), które umożliwia szczegółowe badanie mikrostruktury materiałów. Dzięki unikalnemu, wyjątkowo czułemu detektorowi EDS oraz układowi mrożeniowemu, nasz system pozwala na badanie materiałów dla nowych generacji baterii, które są niezwykle wrażliwe na wiązkę elektronową. Uzyskujemy dzięki temu niezwykle dokładne dane na temat struktury i składu chemicznego badanych próbek.

Będziecie na targach? Koniecznie do nas zajrzyjcie i porozmawiajcie z naszymi ekspertami – Adam Łaszcz i Marek Wzorek, z grupy badawczej Charakteryzacja Materiałów i Przyrządów, zaprezentują nasze najnowsze możliwości i usługi badawcze. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych innowacyjnymi technologiami w dziedzinie baterii – od producentów baterii samochodowych, inżynierów, naukowców po firmy, które chcą z nami nawiązać współpracę.

Do zobaczenia na Battery Forum 2024, stoisko B1.21b!

Podziel się ze znajomymi!