Po tym, jak w 2018 r. uzyskała doktorat z wyróżnieniem na AGH, kolejny sukces był naturalną konsekwencją wytrwałej pracy w naszym instytucie.
Podczas niedawnej rozmowy redaktor Michał Łopaciński w Radio Warszawa zwracał się do niej: Pani doktor.
A dziś możemy z dumą ogłosić, że Beata Synkiewicz-Musialska uzyskała stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych, w dyscyplinie inżynieria materiałowa.
Stopień nadała Rada Dyscypliny Inżynieria Materiałowa Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, pod przewodnictwem prof. Marii Sozańskiej (Politechnika Śląska), za znaczący wkład w rozwój dyscypliny – na podstawie zbioru publikacji pt.:
„Opracowanie nowych materiałów ceramicznych o niskiej temperaturze spiekania i właściwościach dielektrycznych odpowiednich dla podłoży wytwarzanych technologią LTCC/ULTCC do zastosowań w układach 5G/6G.”
Główne obszary pracy naukowej Beaty Synkiewicz-Musialskiej obejmują specjalistyczne podłoża dla elektroniki (w tym również biodegradowalne) oraz elektronikę drukowaną.
W grupie badawczej Technologie LTCC, której jest liderką, rozwijane są także materiały dla stałotlenkowych ogniw paliwowych (SOFC), zaawansowane analizy mikrostrukturalne oraz elementy montażu powierzchniowego. Swoje wyniki prezentuje w:
📚 ponad 70 publikacjach
🎤 wystąpieniach na 47 konferencjach krajowych i międzynarodowych
🔬 7 patentach i zgłoszeniach patentowych
🤝 15 projektach krajowych i międzynarodowych
A poza laboratorium Beata Synkiewicz-Musialska sięga po aparat – fotografia to jej pasja od 15 lat, a słuchanie muzyki nierzadko inspiruje ją do naukowych odkryć.
Chcecie zobaczyć, jak z pasją opowiada o swojej pracy? Zapraszamy do obejrzenia nagrania na YT:
https://www.youtube.com/watch?v=8nXiBuyyJxM&list=PL0TxT0eA4avaTyPArUwmCRgfnbAlKPqSm&index=13
Udało się nam jeszcze na etapie montażu uzupełnić materiał o informację o uzyskaniu habilitacji – dlatego w filmie widnieje już właściwy tytuł: dr hab. inż.
Serdecznie gratulujemy dr hab. inż. Beacie Synkiewicz-Musialskiej! Życzymy kolejnych przełomowych projektów i niegasnącej pasji w rozwijaniu nauki.