Skoro mury już runęły, zróbmy kolejny krok i zbudujmy mosty! Mgr Kiranmai Uppuluri wygrała konkurs Falling Walls jesienią 2023 roku, a ostatnio pojechała do Drezna na konferencję Building Bridges. Podzieliła się z nami kilkoma słowami na temat tego wydarzenia, w którym uczestniczyła razem z Piotrem Cywińskim, dr. Adamem Filipkowski i dr Kamilem Pierścińskim.

Konferencja Building Bridges odbyła się w dniach 16-17 maja 2023 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w niemieckim Dreźnie. Jej organizator to Helmhotz-Zentrum Dresden-Rossendorf, a cel? Stworzenia wspólnej platformy dla czeskich, niemieckich i polskich naukowców, aby mogli spotkać się i sprawdzić możliwości współpracy naukowej, zwłaszcza w dziedzinach takich jak zdrowie, klimat i sztuczna inteligencja.

„Przemówienie inauguracyjne prof. Miguela Mahechy zwróciło moją uwagę na moje zainteresowania teledetekcją do zastosowań środowiskowych” – powiedziała nam Kiranmai Uppuluri. „Ponieważ aktualnie zajmuję się biodegradowalnymi czujnikami w projekcie TESLA, najbardziej interesująca dla mnie była praca dr Denysa Makarova na temat biodegradowalnych czujników pola magnetycznego podczas sesji o dysruptywnych technologiach” – dodała.

W dyskusji panelowej uczestniczyli jeden naukowiec i jeden polityk z każdego kraju, w tym premier Czech. „Wiele się nauczyłem z wystąpień i wspaniale było spotkać tak genialne umysły z Polski, Czech i Niemiec. Poza tym Drezno to piękne miasto, co było miłym dodatkiem do całego wyjazdu” – podsumowała spotkanie Kiran.

Podziel się ze znajomymi!

Published On: 23 maja 2023, 09:44|Categories: Aktualności|Tags: , |