Czy Naukowiec Przyszłości jest wśród nas? Okaże się już 7 czerwca podczas uroczystej gali, która zakończy 7. Forum Inteligentnego Rozwoju! Cieszymy się bardzo, że nominację do tej nagrody przyznano dr Joannie Jankowskiej-Śliwińskiej, która opracowuje szybkie, bezinwazyjne i wysokoczułe testy na koronawirusa SARS-CoV-2 – takie, które wykrywają obecność wirusa nawet wśród osób bezobjawowych.

Szybki test przesiewowy pozwoli na wiarygodną identyfikację osób zakażonych, na podstawie analizy próbek wymazu z jamy ustnej / gardła / nosa lub w ślinie. Już wkrótce chętni z Was staną się częścią tego badania…!

Więcej o testach i pracy dr Jankowskiej-Śliwińskiej w najnowszym wydaniu Forbes.

Nagroda Naukowiec Przyszłości to wyróżnienie dla polskich i zagranicznych uczonych realizujących nowatorskie projekty naukowe, które w przyszłości mogą zmienić nasze życie.

Forum Inteligentnego Rozwoju to kongres projektów przyszłości dla inteligentnego rozwoju, przygotowany przez specjalistów ds. promocji badań, innowacji i inwestycji dla inspirujących innowatorów oraz inwestorów reprezentujących inteligentne specjalizacje. To niepowtarzalna przestrzeń do interakcji najważniejszych decydentów inteligentnego rozwoju: biznesu, nauki, samorządu i administracji państwowej.

*Projekt finansowany jest przez Agencję Badań Medycznych.