Skróty na dziś: DIH, GaN i MŚP. Co je łączy? Odpowiedź w tekście! W naszym Instytucie pracujemy z azotkiem galu, ponieważ ma lepsze parametry elektryczne od krzemu. Urządzenia oparte na GaN mogą być mniejsze, mniej się nagrzewać, a co za tym idzie, zużywać mniej prądu.

O azotku galu nigdy dość, dlatego zapraszamy…

27 kwietnia na webinar na żywo, w którym dr Andrzej Taube opowie o przyrządach na bazie azotku galu rozwijanych w Łukasiewicz – IMiF, podzieli się swoim know-how o tej technologii i potencjalnymi zastosowaniami.

Zainteresowani? Zapiszcie się już teraz pod tym linkiem.

Dr Andrzej Taube, Lider Obszaru przyrządów na bazie GaN w Łukasiewicz – IMiF. Od ponad 10 lat prowadzi prace badawcze w dziedzinie przyrządów półprzewodnikowych na bazie półprzewodników o szerokiej przerwie zabronionej, w szczególności azotku galu (GaN), węglika krzemu (SiC) i tlenku galu (β-Ga2O3).

Najnowsza tematyka jego prac badawczych dotyczy opracowania nowych wertykalnych przyrządów na bazie GaN i β-Ga2O3 oraz lateralnych tranzystorów GaN HEMT do zastosowań w elektronice mocy.

Posiada, potwierdzone licznymi publikacjami, doświadczenie w projektowaniu konstrukcji przyrządów półprzewodnikowych z wykorzystaniem narzędzi typu TCAD, w stosowaniu różnych metod charakteryzacji cienkich warstw oraz w wytwarzaniu i charakteryzacji elektrycznej przyrządów półprzewodnikowych.

Współautor ponad 50 artykułów i ponad 100 wystąpień konferencyjnych. Członek międzynarodowej rady redakcyjnej czasopisma „Materials Science in Semiconductor Processing” (wydawnictwo Elsevier), recenzent w wielu innych czasopismach naukowych. Członek organizacji i towarzystw branżowych, przewodniczący Sekcji Elektroniki Azotkowej KIGEiT.

Kiedy? 27 kwietnia, godz. 12.00 -13.15

*Webinar organizujemy w ramach DIH-World; jest to unikatowy europejski projekt, którego celem jest wdrożenie technologii cyfrowych w sektorze MŚP. Dzięki temu średnie i małe firmy mają dostęp do najnowocześniejszych technologii i sprawniej docierają do klientów z całego świata. Ale w tym temacie nie zwalniamy tempa! Dodatkowo, w ciągu najbliższych miesięcy startujemy z nowym projektem świadczenia bezpłatnych usług skierowanych do MŚP – EDIH Mazovia, o którym też opowiemy Wam na webinarze.

Podziel się ze znajomymi!

Published On: 20 kwietnia 2023, 15:46|Categories: Aktualności, Centrum Nanotechnologii|Tags: , , |