Złamania spowodowane przez osteoporozę dotykają 30% kobiet i 8% mężczyzn po 50. roku życia. Czy wiecie, że grafen płatkowy może okazać się pomocny w regeneracji kości? To właśnie tę kwestię poruszył podczas wtorkowego wystąpienia na konferencji InterNanoPoland dr inż. Adrian Chlanda.

Dla przykładu grafen płatkowy i jego pochodne stanowią obiecujące rozwiązanie do nadawania materiałom nowych istotnych biomedycznie właściwości, funkcji i zastosowań. Tlenek grafenu (GO) i zredukowany tlenek grafenu (rGO) poprawiają chropowatość, właściwości mechaniczne, zmieniają zwilżalność powierzchni oraz ładunek powierzchniowy materiału. Ponadto tlenek grafenu i zredukowany tlenek grafenu pomagają w uzyskaniu pożądanej odpowiedzi komórkowej.

Zastosowania biomedyczne materiałów grafenowych G-Flake® wytwarzanych w naszym Instytucie obejmują wiele dziedzin biomedycznych, w tym: inżynierię tkankową, medycynę regeneracyjną, systemy dostarczania leków, warstwy na trójwymiarowych rusztowaniach tkankowych i czujniki, żeby wymienić tylko kilka z nich.

Podziel się ze znajomymi!

Published On: 21 października 2022, 12:32|Categories: Aktualności, Grafen i Kompozyty, Grupy Badawcze, Konferencje|Tags: , , |