W ubiegły piątek gościliśmy w naszym Instytucie szczególnego gościa – przedstawicielkę świata nauki ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Dyrektor Generalną International Center for Biosaline Agriculture – dr Tarifę Ajeif Al Zaabi, której misją jest promocja zrównoważonego rozwoju w rolnictwie.

Podczas naszego znakomitego spotkania mieliśmy okazję dowiedzieć się więcej o wyzwaniach w biorolnictwie na terenach z dostępem wyłącznie do słonej wody morskiej. (Przy okazji – Ada Wójcik z naszego Instytutu niedawno eksperymentalnie zademonstrowała właściwości odsalające azotku boru!)

Ponadto wymieniliśmy się z panią doktor naszymi doświadczeniami w zakresie zastosowania technologii mikroelektronicznych i fotonicznych w rolnictwie, leśnictwie i rybołówstwie w środowisku o wysokim zasoleniu.

Poza ciekawą dyskusją przedstawiliśmy również potencjał Łukasiewicza – IMiF, a także pokazaliśmy nasze zaplecze badawcze, w szczególności laboratoria prowadzone przez dr hab. Annę Szerling. Dzięki profesjonalnemu oprowadzeniu dr. inż. Andrzeja Taube żaden szczegół produkcji półprzewodników nie uszedł naszej uwadze!

Podziel się ze znajomymi!

Published On: 22 września 2022, 13:28|Categories: Aktualności|Tags: , |