Każdy z nas ma jakąś historię do opowiedzenia, dziś dzielimy się historiami naszych pracowników, którzy to z kolei dzielą się z innymi czymś naprawdę wielkim… czyli dobrem. Poznajcie Macieja Żylińskiego, naszego informatyka oraz Martę Łukasik i Kiranmai Uppuluri – badaczki z Łukasiewicz – IMiF. Każdy z nich robi niesamowite rzeczy! Dla nich dobroczynność to nie poświęcenie, to po prostu immanentna składowa ich życia.

Maciej jest dawcą krwi, w ciągu 20 lat oddał 20 litrów krwi potrzebującym i nie zamierza poprzestawać. „Każda donacja sprawia mi nieopisaną radość z tego, że mogę komuś pośrednio uratować życie. Nie można tego opisać słowami, to się czuje i jest to bardzo głębokie” – mówi.

Natomiast Marta w 2020 roku oddała swoje komórki macierzyste, ratując tym samym życie jej genetycznemu bliźniakowi. Nie wyobrażała sobie, że po zarejestrowaniu się w bazie dawców coś takiego może naprawdę się wydarzyć – pewnego dnia odebrała telefon z informacją, że jej komórki macierzyste mogą uratować komuś życie i bez wahania podjęła decyzję o ich oddaniu.

Kiranmai Uppuluri opowiedziała nam o swoim zaangażowaniu w pomaganie innym: „Moje pierwsze doświadczenie z wolontariatem to zaangażowanie się w działania w Rural Center for Human Interests (RUCHI) jako lider zespołu dla grup wolontariuszy z Tajwanu, Niemiec i Francji. Naszym głównym zadaniem była budowa toalet i zbiorników do zbierania wody deszczowej w górskich wioskach. Następnie zostałam wolontariuszem Waste Warriors, także w górach. Podstawowym zadaniem Waste Warriors było zbieranie śmieci ze szlaków turystycznych i ich segregacja.

Po ukończeniu studiów magisterskich i powrocie do Indii na krótko zaangażowałam się w Freedom English Academy, która zapewniała bezpłatne kursy języka angielskiego dla dzieci i młodzieży z ubogich środowisk. Wolontariusze tacy jak ja działali jako mentorzy dla tych dzieci i kontaktowali się z nimi w różnych tematach, w tym mowy, zachowania, podań o pracę, umiejętności komunikacyjnych itp. Jeszcze innna moja praca jako wolontariusza obejmowała pomoc właścicielom sklepów z żywnością ekologiczną w Singapurze i przygotowywanie wydarzeń na rzecz świadomości raka w Sydney”..

Każdy z nas może pomagać, zachęcamy do przejrzenia tych linków: http://www.schroniskomilanowek.pl/ http://uchodzcy.info/kto-juz-dziala/ https://www.rckik-warszawa.com.pl/gdzie-i-kiedy-oddac-krew https://www.dkms.pl/dzialaj/zostan-dawca

Podziel się ze znajomymi!

Published On: 7 września 2022, 08:09|Categories: Aktualności|Tags: |