Mamy okazję do świętowania! Dziś urodziny Jana Czochralskiego, ojca elektroniki, a za nami dopiero co Dzień Fotoniki, który chcemy tutaj krótko podsumować. W miniony weekend na Wydziale Fizyki UW mogliśmy wysłuchać ciekawych wykładów o innowacyjnej fotonice, robotach i mikronarzędziach zasilanych światłem, o przesyłaniu światła, o tym, jak zbudować ultraszybki laser i nie tylko!

Byliśmy tam z Fluence.technology, Sygnis, Sygnify i PPTF – dziękujemy, że byliśmy tam razem, razem raźniej!

Młodsi uczestnicy wydarzenia mieli okazję pobawić się światłem na naszym stoisku. Co nas zaskoczyło – z naszych rozmów wynikło, że nasi goście znali nasze serduszka i obrączki grafenowe! Dlatego już teraz w tym miejscu możemy zdradzić, że i w najbliższym roku dołączymy do WOŚP 2024. Już pracujemy nad tym, by na aukcje trafiło więcej naszych produktów i wizyt w laboratoriach, także fotonicznych.

A propos laboratorium… zwycięzca błyskawicznego quizu fotonicznego może zabrać aż 3 przyjaciół, by odwiedzić laboratorium fotoniki podczerwieni w naszym Instytucie. Już cieszymy się na tę wizytę. Uczestnicy drugiego konkursu też zostaną niebawem wyłonieni – właśnie zapoznajemy się z odpowiedziami na pytanie konkursowe, odezwiemy się do Was już wkrótce!

Podziel się ze znajomymi!

Published On: 23 października 2023, 11:58|Categories: Aktualności, Centrum Fotoniki, ESSA|Tags: |