Chyba jeszcze nie wspominaliśmy o naszym zespole biegowym. Ponieważ naszym naukowcom nigdy nie brakuje dobrych pomysłów, naszą grupę biegową nazwali Running Photons. Prowadzi ją nasz Zastępca Dyrektora ds. finansowych i operacyjnych – Witold Syrwid, który jest wprost zaraża pasją do biegania.

W ubiegłą sobotę drużyna pod jego wodzą przebiegła maraton Ekiden w Warszawie. To był pierwszy bieg ze sztafetami w historii Running Photons i pomimo nieprzyjaznej pogody wszystkim dopisywał świetny humor.

Ukończenie maratonu zajęło naszej drużynie 4 godziny i 17 minut, ale celem zespołu nie było bycie najlepszym – im zawsze chodzi o zabawę. Grupa ma nadzieję się powiększyć, stąd zachęcamy do dołączania do Running Photons!

Każda drużyna, która brała udział w biegu, miała szansę wesprzeć jedną z trzech organizacji: fundację Dajemy Dzieciom Siłę, fundację Rak’n’Roll. Wygraj Życie! oraz fundację Spartanie Dzieciom.

Historia biegu Ekiden sięga 1917 roku, w ten sposób uczczono rocznicę przeniesienia stolicy z Kioto do Edo, dzisiejszego Tokio.

Podziel się ze znajomymi!

Published On: 17 maja 2022, 12:48|Categories: Aktualności|Tags: , , , |