„Evertiq to nie są targi – jest to typowy networking, spotkanie ludzi, których łączy elektronika” – usłyszeliśmy od przedstawiciela firmy Nordes. Dlatego, choć podczas edycji warszawskiej jesteśmy w roli gości, być może będziecie mogli odwiedzić nasze stoisko w Krakowie już w maju, kto wie. Bo my na Evertiq jesteśmy zawsze!

Właśnie wystąpił nasz ekspert od komercjalizacji. Pawel Kubiński podzielił się wiedzą na temat komercjalizacji rezultatów badań naukowych oraz wyzwań i możliwości z nią związanych.

Jednymi z licznych wystawców, z którymi rozmawialiśmy, była firma PCB SOLUTIONS – irlandzki producent materiałów samoprzylepnych do elektroniki. Może narodzi się z tego współpraca z naszymi grupami, które zajmują się materiałami funkcjonalnymi i ceramiką drukowaną?

Spotkaliśmy tez dużo innych firm, wcześniej nam znanych, takich jak 3M oraz KEYENCE CORPORATION (to od nich mamy mikroskopy w naszych laboratoriach).

Wracając jednak do wystąpienia Kubińskiego – nasz ekspert zwrócił uwagę na fakt, że wiele potencjalnie rewolucyjnych technologii pozostaje niewykorzystanych z powodu różnych barier, takich jak niski potencjał ekonomiczny, brak odpowiedniego rozwoju technologicznego czy brak dialogu między światem akademickim a przemysłem. Po wystąpieniu jedna z firm zainteresowała się projektami EDIH i Photonhub, w których partycypujemy.

Podziel się ze znajomymi!

Published On: 27 października 2023, 08:02|Categories: Aktualności|Tags: |