Zielone rozwiązania może nie wydają się źródłem zysku dla przedsiębiorstw… Ale po to właśnie są środki dla przedsiębiorców z FENG, aby ich przekonać, że tak właśnie może być! Fundusze dla Nowoczesnej Gospodarki pomogą przejść na zielony i nowoczesny sposób prowadzenia biznesu. Wspierają bowiem garażowych innowatorów, start-upy, a także duże spółki, które chcą tworzyć innowacje na poziomie krajowym.

Ale nowoczesna, pełna nowych i przyjaznych środowisku rozwiązań gospodarka to nie jedyny cel programu. FENG finansuje także rozwój kompetencji pracowników, infrastrukturę, cyberbezpieczeństwo, technologie, narzędzia…

FENG stymuluje porozumienie między przedsiębiorstwem – które tworzy projekty B&R – oraz nauką, która uwzględnia rynek i komercjalizację. Uwaga: budżet całego programu przewidzianego na lata 2023-2027 wynosi aż 7,9 mld euro.

Jeśli nie zdążycie zgłosić się do konkursu (kilka kończy się w połowie kwietnia), nic straconego. Jeden konkurs się kończy, drugi zaczyna, jeden jest dla małych firm, drugi dla dużych. Zatem każdy znajdzie coś dla siebie! A jeśli nie wiecie, czy Wasza firma jest zdolna wziąć udział w programie, macie szansę porozmawiać z coachem, który pomoże Wam znaleźć pomysł na innowację! FENG you za tak świetne wsparcie!

Podsumowując: Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) 2021-2027 to szansa na pozyskanie środków na wiele fantastycznych projektów, które zmienią nasz kraj na nowocześniejszy i przyjaźniejszy środowisku! I jeszcze jedna rzecz: NCBR jest partnerem dużych firm, PARP małych.

PS Co ciekawe, cały program FENG powstał w oparciu o design thinking – czyli zapytano przedsiębiorców i dostosowano program do ich potrzeb, a także do potrzeb otoczenia biznesu i środowiska nauki – zdradziła podczas targów AUTOMATICON Patrycja Zeszutek z Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

Chcecie wziąć udział w programie razem z nami? Piszcie!

Więcej informacji: www.nowoczesnagospodarka.gov.pl

Podziel się ze znajomymi!

Published On: 9 marca 2023, 12:05|Categories: Aktualności|Tags: , , |