Już w najbliższy weekend w Gdańsku będziemy rzucać światło na naukę! „Dlaczego, gdzie i kiedy?” – o tym najlepiej piszą twórcy Festiwalu Światła organizowanego w ramach Międzynarodowego Dnia Światła zainicjowanego przez UNESCO:

„Światełko w tunelu. Świetlana przyszłość. Świecić przykładem. Światło budzi same pozytywne skojarzenia. Nic dziwnego – w końcu bez światła nie ma życia. Choć niezbędne, jest bardzo niedoceniane, wręcz niedostrzegalne. Postanowiliśmy to zmienić.

Zapraszamy Was do współtworzenia festiwalu, którego głównym bohaterem będzie właśnie światło. Szeroko pojęte światło. Chcemy zbadać spektrum możliwości, jakie oferuje – od rozświetlenia Góry Gradowej, do „zgaszenia” zanieczyszczonego jasnością miasta.

Chcemy rzucić nowe światło na bioluminescencję bakterii, stworzyć hologram, zrobić mapping na całą dzielnicę i bawić się magią cieni. Gdański Festiwal Światła będzie dotykalny, doświadczalny, interaktywny. Będzie okazją do eksperymentów naukowych, artystycznej ekspresji i przede wszystkim dobrej zabawy”.

W programie nie zabraknie warsztatów z tworzenia lampy Łukasiewicza w 3D, a nas samych szukajcie pod hasłem „Zabawy ze światłem” – w sobotę 14 maja od 10.00 do 16.00. Razem rzućmy nieco światła na naukę!

Informacje praktyczne: W weekend 13-15 maja w Gdańsku na Górze Gradowej odbędą się pokazy, wystawy i warsztaty dla dzieci i dorosłych, które łączy wspólny temat przewodni – światło, z całym spektrum możliwości, jakie oferuje. Zespół ekspertów z Łukasiewicz IMiF, partnera festiwalu, będzie tam! Dołączcie do nas koniecznie! Udział jest bezpłatny.

Więcej na stronie festiwalu.

Podziel się ze znajomymi!

Published On: 11 maja 2022, 10:44|Categories: Aktualności|Tags: , , , |