Łukasiewicz – IMiF, oddział Predom, będzie współpracował w zakresie działań B&R z firmami DAEYOUNG CHAEVI i POSCO International Corporation. Wspólnie z naszymi nowymi partnerami i z polskimi firmami będącymi CPO (Charge Point Operators) będziemy wprowadzać na europejski rynek koreańskie produkty połączone z polskimi rozwiązaniami technologicznymi – mówi Przemysław Bałkowiec, główny specjalista do spraw rozwoju biznesu w Łukasiewicz IMiF, oddział Predom.

„W ramach tej współpracy będziemy chcieli zrealizować wspólne projekty R&D i następnie przeprowadzić efektywną komercjalizację wyników tych projektów” – dodaje Piotr Cywiński, lider obszaru ds. współpracy międzynarodowej.
Dyrektor Piotr Guzdek podpisał w imieniu Łukasiewicz – IMiF list intencyjny ws. współpracy technologicznej i komercyjnej z koreańską firmą Daeyoung Chaevi w sprawie rozwoju nowych modeli ładowarek do pojazdów elektrycznych.

Chaevi zajmuje się nie tylko projektowaniem ładowarek, lecz jest ich producentem we własnym zakładzie w mieście Gumi oraz z siedzibami w Daegu oraz Seulu.

Ładowarki powstające we współpracy z naszym Instytutem będą przeznaczone na rynek polski i europejski. Zakładamy również prace nad zwiększeniem liczby komponentów lokalnych, polskich, w tym także oczywiście z zakresu rozwiązań technologicznych oferowanych przez Łukasiewicz – IMiF. Strony będą również analizowały możliwość skorzystania z wieloletnich osiągnięć i zdolności naszego Instytutu w zakresie zapewnienia komponentów elektronicznych.

W naszym oddziale PREDOM poprowadzimy działania z zakresu badań i certyfikacji komponentów oraz gotowych produktów pod kątem spełniania wymogów polskich norm i unijnych.

Podziel się ze znajomymi!

Published On: 24 listopada 2023, 09:17|Categories: Aktualności|Tags: , , , , |