Już jutro dr inż. Grzegorz Janczyk, podczas ImpactCEE, wraz z innymi zaproszonymi ekspertami weźmie udział w unikatowej dyskusji dotyczącej nurtującego dziś wiele osób – od specjalistów obszaru elektroniki po managerów i businessmanów – zagadnienia: jak funkcjonować w obecnej rzeczywistości i jakie działania podjąć, aby stworzyć i zabezpieczyć na przyszłość łańcuchy dostaw odporne na kryzys.

Zagadnienie ciągłości łańcucha dostaw jest problemem z uwagi na powszechną dziś obecność elektroniki w produktach, warunkuje ciągłość usług i produkcji. Jest ono niezwykle istotne, wielowymiarowe i wymaga podejmowania strategicznych decyzji.

O tym dr inż. Grzegorz Janczyk mówi:

„Możliwość wystąpienia obecnie obserwowanego problemu z ciągłością łańcucha dostaw była sygnalizowana przez polskich ekspertów już od wielu lat, właściwie od czasu transformacji ustrojowej, kiedy Polska praktycznie na własne życzenie pozbyła się jakiegokolwiek potencjału technologicznego dla produkcji wielkoskalowej półprzewodników.

Odtworzenie, zabezpieczenie łańcucha dostaw na przyszłość, jest możliwe, jest niezbędne w Polsce. Obejmuje to pojęcie technologicznej suwerenności, które jest dziś na spotkaniach unijnych ekspertów odmieniane przez wszystkie możliwe przypadki, w kontekście opracowywania wieloletnich strategii rozwoju przemysłu półprzewodnikowego”.

Więcej dowiemy się na Impact 2022!

Obejrzyj także dłuższą wypowiedź naszego eksperta dla “Pulsu Biznesu”!

Podziel się ze znajomymi!