Jeśli chcemy być na bieżąco, po prostu nie może nas tam zabraknąć! O jakim wydarzeniu mowa? O IMPACT’23, najbardziej prestiżowym kongresie gospodarczym i technologicznym w Europie Środkowo-Wschodniej. To podczas niego mieliśmy okazję zobaczyć wielu znakomitych gości z całego świata. Jednym z nich był Nassim Nicholas Taleb, trader, matematyk, autor słynnego „Czarnego łabędzia”, jednej z najbardziej wpływowych książek wydanych po drugiej wojnie światowej. Podczas wydarzenia podzielił się z nami myślą, że trudne czasy i słaba gospodarka to wielka szansa na tworzenie pomysłów na biznes.

Skoro już wspomnieliśmy o czarnym łabędziu, to jeśli pamiętacie film o dokładnie tym samym tytule, to musicie także pamiętać fenomenalną rolę, która zaowocowała Oscarem dla niesamowicie utalentowanej Natalie Portman. Tak, Natalie Portman również wzięła udział w wydarzeniu; opowiedziała publiczności, jak bardzo jest zdumiona wsparciem, jakiego Polacy udzielili uchodźcom z Ukrainy. Kolejnym ważnym mówcą był Adam Tooze, znakomity historyk z bogatym zapleczem finansowym, który ostatnio w mediach określił Polskę potęgą gospodarczą.

Szczególnie spodobało nam się wystąpienie Mirona Mironiuka z Cosmose, młodej polskiej gwiazdy w branży IT. Mówił, że Polska ma znakomitych inżynierów – ponieważ sami ich zatrudniamy, nie możemy się z tym nie zgodzić. Pochwalił także AI za jej niebywałe możliwości. Trzeba jednak pamiętać, że tego typu narzędzia są niczym miecz obosieczny, to od nas – ludzi – zależy, jak będziemy je wykorzystywać.

Jak powiedział Paweł Kubiński z naszego Działu Komercjalizacji: „Było tak wiele cytatów, same cytaty”. Na przykład Michał Gajewski, prezes Santander Bank Polska, powiedział: „Lepiej być wojownikiem w ogrodzie niż ogrodnikiem na wojnie… bądź przygotowany”.

Podsumowując, było to świetne wydarzenie, a my kierujemy wielkie podziękowania dla dr Remigiusza Kopoczka za wspomnienie ze sceny o naszych czujnikach wody opracowywanych przez mgr Kiranmai Uppuluri, które pomagają w utrzymaniu jej jakości.

Do zobaczenia za rok!

Podziel się ze znajomymi!

Published On: 15 maja 2023, 11:07|Categories: Aktualności|Tags: |