Właśnie rozpoczęło się Innovatorium – wydarzenie, do którego wszyscy przygotowywaliśmy się w ostatnich dniach, tygodniach, miesiącach. To największy event w Polsce, który łączy naukę i biznes – z pozoru 2 światy, które połączyć niełatwo, jak nie raz słyszeliśmy – mówił Piotr Dardziński, prezes Łukasiewicz podczas inauguracji imprezy.

Odczytano podczas niej list od Premiera PR Mateusza Morawieckiego – usłyszeliśmy, że “Sieć Badawcza Łukasiewicz to zwiastun zmian w polskiej gospodarce, jakie muszą nadejść, jeśli chcemy się utrzymać w globalnym peletonie rozwoju. Wykorzystanie potencjału nauki w przedsięwzięciach biznesowych to nie eksces, ale norma już w niemal każdej branży”.

Są tu dziś z nami tak znakomite polskie Instytucje jak: Politechnika Warszawska, Politechnika Białostocka, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Politechnika Poznańska, Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej, NCBR+ Sp. z o.o., Urząd Zamówień Publicznych, Urząd Dozoru Technicznego i Główny Urząd Miar.

…A także przedstawiciele świata biznesu: Jacek Michalak – Prezes Selena FM, Filip Granek  – Prezes XTPL, Grzegorz Kądzielawski  – Wiceprezes Grupa Azoty S.A., Jacek Michalak – Wiceprezes Atlas sp. z o. o. , JENOX Akumulatory Sp. z o. o., Adam Bugajczuk  – Wiceprezes KGHM Polska Miedź S.A., Jacek Konop – Wiceprezes PESA Bydgoszcz S.A., Andrzej Bodziony – Wiceprezes Poczta Polska S. A., Krzysztof Laskowski – Prezes FPS H. Cegielski.

Jeszcze jedno ważne zdanie na koniec, jakie usłyszeliśmy od Premiera Mateusza Morawieckiego: “Innowacje to tlen dla rozwoju”. Przekonajcie się i bądźcie tu dzisiaj z nami!

Podziel się ze znajomymi!

Published On: 9 czerwca 2022, 11:35|Categories: Aktualności|Tags: , , |