Na pewno słyszeliście wieści o nadchodzącej inwestycji Intela w Polsce (wreszcie! Apetyt mamy jednak zdecydowanie większy, więcej w tekście). Ale mamy też kolejne powiązanie między Polską a USA – a jest nim TechConnect World Innovation Conference & Expo, które tydzień temu odbyło się w Waszyngtonie.

Nic dziwnego, że nasi dwaj badacze (dr Tomasz Bieniek i dr Grzegorz Janczyk) zdecydowali się tam pojechać, aby zaprezentować portfolio naszych produktów. Któż lepiej niż oni promuje polską mikroelektronikę za granicą? Zawsze angażują się w wygłaszanie prezentacji, przemówień, udzielanie wywiadów. Więcej informacji na temat targów można znaleźć w linku: www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7080071509024620544

Wracając do planów inwestycyjnych Intela w Polsce – nasz ekspert dr Grzegorz Janczyk jest w tej kwestii umiarkowanym entuzjastą. Zwrócił uwagę, że polska gospodarka cierpi na brak ośrodków wytwarzania półprzewodników. Przełom w zakresie mikroelektronicznych inwestycji jest koniecznością, o której dyskutuje się od dziesięcioleci.

„Na pewno inwestycja Intela stworzy miejsca pracy, jednak pokaźna kwota dofinansowania nie przyczyni się do rozwoju polskiej mikroelektroniki, która powinna być w stanie wypracować wartość dodaną w postaci nowych urządzeń półprzewodnikowych, które byłyby odpowiedzią na potrzeby polskiego przemysłu i wspierało suwerenność tego sektora gospodarki.

Polskie plany inwestycyjne Intela przekraczają 4,5 mld USD. Wydaje się to komplementarne z 6-krotnie większym rozmachem inwestycyjnym Intela w Niemczech przekraczającym 30 mld euro wyłożonych w tym samym czasie na produkcję chipów” – mówi.

Podziel się ze znajomymi!

Published On: 29 czerwca 2023, 10:43|Categories: Aktualności, Centrum Mikroelektroniki|Tags: |