Kaohsiung było drugim miastem, w którym odbyło się zeszłotygodniowe SMART CITY Expo & Summit. Co oznacza SMART w tym przypadku? Cóż, odpowiedź brzmi następująco: S – Sustainability (Zrównoważony rozwój), M – Monitoring, A – Agriculture (Rolnictwo), R – Revenue (Przychody), T – Today (dzisiaj, czyli musimy działać teraz, nie w przyszłości!).

Zacznijmy od ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU i ROLNICTWA:

Czego potrzebujemy, aby kula ziemska była trochę bardziej zielona? Rozwiązanie opracowane przez TECH Technology Co., Ltd. Przychodzi z odpowiedzią! W tej firmie wykorzystują biotechnologię do przetwarzania odpadów organicznych, przekształcając je w nawóz. Bardzo nam się podoba ten genialny pomysł! Najprostsze rozwiązania są często najlepsze!

Również dzięki biotechnologii Biotech Group skupia się na swojej Zrównoważonej Innowacyjnej Agrotechnicznej Metodzie Magazynowania Nawozów Organicznych i Probiotyków, która skutecznie rozwiązała problemy produkcji ryżu, takie jak wyleganie, szkodniki, choroby, zakwaszenie gleby i inne problemy!

W tematyce rolnictwa widzieliśmy też świetne rozwiązanie zaprezentowane przez jeden z tajwańskich startupów, który dzięki monitorowaniu i analizie danych sprawia, że pomidory dojrzewają o 40% szybciej!

Przejdźmy teraz do MONITOROWANIA zdrowia, czyli inteligentnej technologii z dziedziny medycyny, takiej jak Babybot! Jest to kompleksowa usługa: od oceny do wdrożenia programu udoskonalania. Sztuczna inteligencja poprawia trening mięśni ramion i nóg oraz posiada funkcję treningu koordynacji/równowagi. W dalszej części procesu dane ewaluacyjne analizuje AI, która generuje indywidualne programy doskonalenia.

Podczas targów zaprezentowano wiele innych inteligentnych technologii medycznych czy też inteligentną gospodarkę danymi dla akwakultury itp. Podsumowując: wszystkie te rozwiązania mogą nie tylko uratować nas (zdrowie) i naszą planetę (zrównoważony rozwój), ale także przynieść DOCHODY. Musimy wdrażać takie produkty nie jutro, ale teraz, czyli DZIŚ, aby uczynić nasze życie lepszym!

Podziel się ze znajomymi!

Published On: 6 kwietnia 2023, 08:17|Categories: Aktualności|Tags: , , |