Już 16 listopada o godz. 15.00. zapraszamy na kolejne ŚRODOwiskowe Seminarium Fotoniczne. Tym razem wystąpi prof. dr hab. Maciej Wojtkowski z ICTER (International Centre for Translational Eye Research) Międzynarodowego Centrum Badań Oka. Wykład pt. „Częściowa spójność przestrzenna jest potrzebna do obrazowania w ośrodkach rozpraszających” będzie dotyczył nowego podejścia do kontroli koherencji światła wykorzystywanego w obrazowaniu.

Na własne oczy przekonajcie się, kto inspiruje prof. M. Wojtkowskiego do pracy. Ten wyjątkowy naukowiec zajmuje się pracą badawczą, bo lubi tworzyć. Obecnie pracuje nad technologiami wspierającymi wprowadzanie nowych terapii w okulistyce, a fotonikę wybrał jako swoją specjalizację, ponieważ światło jest uniwersalne. Podczas spotkania na pewno dowiemy się również, jakie pomysły profesor realizuje w wolnym czasie.

Prof. Maciej Wojtkowski jest naukowcem aktywnym w dziedzinie obrazowania biomedycznego. Jego zainteresowania badawcze obejmują tomografię optyczną OCT i interferometrię stosowaną w obrazowaniu biomedycznym. Podczas swojej kariery przez dwa lata pracował jako postdoc we wspólnym projekcie Massachusetts Institute of Technology i New England Eye Center. Obecnie kieruje Katedrą Chemii Fizycznej Systemów Biologicznych w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk. Jest również kierownikiem nowego centrum doskonałości Międzynarodowym Centrum Badań Oka (ICTER).

ŚRODOwiskowe Seminaria Fotoniczne są nową inicjatywą Łukasiewicz – IMiF na rzecz współpracy środowiska naukowego i biznesowego w dziedzinie fotoniki. W ramach seminariów zaproszeni prelegenci ze świata nauki oraz firm wysokich technologii prezentują najnowsze osiągnięcia naukowe i technologiczne. Po prezentacjach odbywa się spotkanie networkingowe dla całego środowiska zainteresowanego m.in. zastosowaniami przedstawianych rozwiązań w przemyśle.

👉gdzie? ul. Wólczyńska 133, (bezpłatny parking)
👉kiedy? 16 listopada 2022, godz. 15.00 (1h + networking)
👉prowadzący: prof. Ryszard Buczyński oraz dr Paweł Socha z Łukasiewicz – IMiF
👉https://lnkd.in/d2WpawBd

Podziel się ze znajomymi!

Published On: 14 listopada 2022, 11:20|Categories: Aktualności|Tags: , |