W 2022 roku Sieć Badawcza Łukasiewicz wprowadziła inicjatywę “Olimpijczycy w Łukasiewiczu”, oferującą wyjątkową szansę dla utalentowanych uczniów, laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych. Program umożliwia uczestnikom rozpoczęcie pracy w naszym instytucie podczas studiów.

Dotychczas ponad 30 młodych ludzi skorzystało z tej możliwości. Przed nami kolejny rok działania programu i jego trzecia edycja. Czy 19-latek może być praktycznie samodzielnym pracownikiem naukowym? Czy młodzi ludzie ograniczają się tylko do prac w kawiarniach czy sklepach? A czy polska instytucja naukowa stanowi atrakcyjne miejsce dla ich kariery?

O tym właśnie podcast z naszymi gośćmi – Patrycją Barańczyk, studentką Uniwersytetu Warszawskiego i finalistką olimpiady matematycznej, która pracuje w Łukasiewicz – IMiF, oraz z Kamilem Szymczakiem, studentem tego samego uniwersytetu, trzykrotnym laureatem olimpiady informatycznej i pracownikiem Łukasiewicz – PIMOT.

Zapraszamy do wysłuchania ciekawej rozmowy, gdzie porusza się tematy związane z rozwojem kariery młodych talentów w środowisku naukowym: link do podcastu.

Podziel się ze znajomymi!

Published On: 26 stycznia 2024, 14:45|Categories: Aktualności|Tags: , , |