Czy jedno wydarzenie może zmienić wszystko? Niekoniecznie. Ale jeśli bierze w nim udział ponad 350 polskich przedsiębiorców i przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu, przedstawiciele największych firm z Republiki Korei, a także prawie stu przedstawicieli koreańskich MŚP, organizacji i instytucji, i co nie mniej ważne, prezydenci i przedstawiciele władz obu krajów, wtedy sytuacja wygląda zgoła inaczej…

To właśnie piątkowe Forum Gospodarcze Korea-Polska zorganizowane przez PAIH, Federation of Korean Industry i KOTRA Warsaw kandyduje do miana przełomowego wydarzenia tego roku.

Podczas Forum w imieniu Sieci Badawczej Łukasiewicz Prezes Andrzej Dybczyński podpisał porozumienia o współpracy z renomowanymi instytucjami z Korei:

◾️ Korea Institute for Advancement of Technology (KIAT),

◾️ KETI(Korea Electronics Technology Institute),

◾️ KATECH (Korea Automotive Technology Institute).

Z kolei w naszym Instytucie miło nam było gościć przedstawicieli Korea Electronics Technology Institute: prezesa Heedong Shin, dyrektora generalnego Daekyeong Nam oraz Haeryeong Park. Dyrektor Łukasiewicz – IMIF Piotr Guzdek rozmawiał na temat potencjalnych pól współpracy R&D w celu zacieśnienia i tak już bliskich stosunków gospodarczych między naszymi krajami.

✔Współpraca z KETI będzie obejmować takie dziedziny jak: fotonika i mikroelektronika oraz technologie informacyjne. ✔Z kolei celem współpracy z KIAT jest realizacja wspólnych projektów naukowo-badawczych, wymiana wiedzy i pracowników pomiędzy Instytutami Sieci Badawczej Łukasiewicz a koreańskimi uniwersytetami i instytutami badawczymi oraz przemysłem, włączając w to znane koncerny międzynarodowe. Kolejne zakresy współpracy zostaną zdefiniowane w toku prac operacyjnych.

Co jeszcze działo się podczas Forum? Czy Korea jest zdecydowana na dalsze rozwinięcie wymiany technologicznej i zwiększenie inwestycji w Polsce? Z kim rozmawialiśmy? O tym już jutro.

Podziel się ze znajomymi!

Published On: 18 lipca 2023, 11:59|Categories: Aktualności|