Korea Południowa jest wiodącym inwestorem zagranicznym w Polsce i kluczowym partnerem polskich przedsiębiorstw oraz ośrodków naukowych. Zainteresowanie Polską w dużej mierze wynika z wysokich kompetencji naszych specjalistów, nieskomplikowanego dostępu do dostawców oraz działań wielu innowacyjnych instytucji, takich jak Sieć Badawcza Łukasiewicz.

W ubiegłym tygodniu Kierownik Komercjalizacji i Sprzedaży Łukasiewicz – IMIF, Piotr J. Cywiński, wziął udział w Polsko-Koreańskim Forum Biznesu 2022 organizowanym przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu wraz z przedstawicielami Agencji Rozwoju Przemysłowego oraz Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

Nasz ekspert ds. komercjalizacji rozmawiał o możliwości współpracy w nauce i technologii z przedstawicielami: Korea Institute for Advancement of Technology, Korean Electronics Technology Institute oraz koreańskich firm uczestniczących w Forum PAIH.

Dyskutowaliśmy również o możliwości wspólnych działań w zakresie wymiany studenckich, dobrych praktyk w badaniach i IP oraz prowadzenia prac technologicznych w zakresie mikroelektroniki i fotoniki.

Ogromnie cieszymy się ze współpracy z naszymi koreańskimi partnerami!

Podziel się ze znajomymi!

Published On: 28 września 2022, 09:27|Categories: Aktualności|Tags: |