Mija właśnie dekada prac nad grafenem, czyli czas zbiorów owoców. Nasi badacze są wytrwali i cierpliwi, stawiają na jakość i powtarzalność. Zgodnie z ideą Łukasiewicza celem badań jest komercjalizacja. Projekty, patenty i publikacje stanowią tylko drogę do celu rynkowego.
Łukasiewicz-IMiF komercjalizuje technologie grafenowe poprzez dwie marki: G-Flake oraz GET. Nasz grafen to wysokiej jakości materiał o dobrze przebadanych właściwościach. Każdą właściwość poświadczamy wysoko notowaną publikacją naukową. Oferujemy także autorskie techniki pomiarowe grafenu i innych materiałów dwuwymiarowych i rozwijamy przyrządy grafenowe.
Nasze dokonania są doceniane za granicą. Jesteśmy zapraszani na najważniejsze konferencje, głównie za granicą, ale także międzynarodowe spotkania w Polsce. Tak jak zakończone właśnie The 2024 Fall Meeting of the European Materials Research Society (E-MRS), gdzie lider grupy badawczej Technologie SiC Lukasiewicz-IMiF dr inż. Tymoteusz Ciuk przedstawił prezentację Dwuwymiarowa platforma pomiarowa na bazie grafenu na modyfikowanym węgliku krzemu do detekcji pola magnetycznego w warunkach pracy reaktorów fuzyjnych (Defect-engineered two-dimensional graphene-on-silicon-carbide platform for high-temperature magnetic diagnostics in modern fusion reactors)
– Autorytet marek grafenowych budujemy poprzez bogate portfolio naukowe, ale nie żyjemy tylko nauką. Kładziemy nacisk na aplikacje i demonstratory technologii. Ścieżka rozwoju technologii trwa przynajmniej 10 lat .Chcemy być liderem technologii materiałowych w Polsce. Taka przyświeca nam idea i w tym duchu pracujemy. Łowimy młode talenty, by wspierały ten proces. Młodym nie wystarcza czysta nauka, oczekują czegoś więcej. Chcą być potrzebni społeczeństwu i współtworzyć rozwój gospodarczy. Dlatego angażują się w G-Flake i GET. Widzą w nich swoją przyszłość – mówi Tymoteusz Ciuk