„Tego potrzebowaliśmy!” – dało się słyszeć podczas części networkingowej o inicjatywie, jaką jest nowy cykl ŚRODOwiskowych Seminariów Fotonicznych.

Dlatego już teraz mamy przyjemność zaprosić Państwa na kolejne wydarzenie, którego gościem specjalnym będzie prof. dr hab. Maciej Wojtkowski z ICTER (International Centre for Translational Eye Research) Międzynarodowego Centrum Badań Oka. Tematem jego wystąpienia będzie: „Częściowa spójność przestrzenna jest potrzebna do obrazowania w ośrodkach rozpraszających”. Drugie seminarium już w środę 16 listopada o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy! Więcej informacji wkrótce!

Dlaczego warto? O tym w krótkiej relacji z pierwszego seminarium.

Pierwsze ŚRODOwiskowe Seminarium Fotoniczne odbyło się październiku! Gościem specjalnym był dr hab. Grzegorz Soboń, prof. Politechniki Wrocławskiej, a nasz Instytut reprezentowała dr hab. Alicja Anuszkiewicz. Niezwykle interesujących prelekcji dwójki wybitnych specjalistów wysłuchali m.in. naukowcy i studenci z Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warszawskiego, Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, a także przedstawiciele świata biznesu.

Na początek wystąpiła dr hab. Alicja Anuszkiewicz z Łukasiewicz – IMiF, która opowiedziała o światłowodach nanostrukturalnych wykorzystywanych w laserach oraz osiągnięciach naszego Instytutu w tej dziedzinie.

Następnie zabrał głos gość specjalny, dr hab. inż. Grzegorz Soboń, który wygłosił wykład dotyczący światłowodowych laserów femtosekundowych i ich zastosowań w precyzyjnej spektroskopii i mikroskopii wielofotonowej. Dlaczego to tak gorący temat? M.in. dlatego, że mają szereg zalet: są kompaktowe, stabilne, bezobsługowe. Podczas prelekcji profesor Soboń omówił obecne wyzwania, jakie pojawiają się na drodze rozwoju laserów światłowodowych, a także opowiedział o ich praktycznym zastosowaniu.

ŚRODOwiskowe Seminaria Fotoniczne są nową inicjatywą Łukasiewicz – IMiF na rzecz współpracy środowiska naukowego i biznesowego w dziedzinie fotoniki. W ramach seminariów zaproszeni prelegenci ze świata nauki oraz firm wysokich technologii prezentują najnowsze osiągnięcia naukowe i technologiczne. Po prezentacjach odbywa się spotkanie networkingowe dla całego środowiska zainteresowanego m.in. zastosowaniami przedstawianych rozwiązań w przemyśle.

Seminaria odbywają się cyklicznie:
👉gdzie? ul. Wólczyńska 133, (bezpłatny parking)
👉kiedy? w środy, raz w miesiącu o godz. 15.00
👉prowadzący: prof. Ryszard Buczyński oraz dr Paweł Socha z Łukasiewicz – IMiF

Podziel się ze znajomymi!