Na podstawie relacji dr. inż. Tomasza Bieńka:

We czwartek i piątek (9/10 czerwca) część ekspertów z Łukasiewicz – IMiF uczestniczyła w Innovatorium Łukasiewicza, ale są też tacy (dr inż. Tomasz Bieniek, dr inż. Grzegorz Janczyk), którzy robią inne pożyteczne rzeczy i na obczyźnie w innej słusznej sprawie walczą. 😉

Nasi badacze wraz z kolegami z DACPOL Sp. z o.o.i partnerami z pozostałych 25 instytucji z 13 krajów uczestniczyli w trzecim spotkaniu sprawdzającym projektu europejskiego REACTION (first and euRopEAn siC eigTh Inches pilOt liNe).

Spotkanie zorganizowano w Katanii na Sycylii we Włoszech w STMicroelectronics, gdzie spoglądała na naszych badaczy swoim życzliwym okiem Etna, która lekko pomrukiwała, czasem puszczając dymka.

W Katanii w STMicroelectronics Italia w ramach wspomnianego projektu REACTION powstaje jedyna i pierwsza w Europie linia produkcyjna na 8” (200mm) płytkach z węglika krzemu (SiC).

W ramach projektu nasz Instytut wraz z DACPOL Sp. z o.o. i STMicroelectronics oraz pozostałymi partnerami realizują jeden z demonstratorów projektu – 20kW moduł DC/DC powerelectronics zbudowany na elementach mocy wykonanych na podłożach z SiC.

Dr inż. Grzegorz Janczyk o wydarzeniu:

STMicroelectronics Anniversario – tak się rozwija business, promując tradycję i doświadczenie 60 lat działalności. Podziwiać, naśladować, korzystać z doświadczeń światowej czołówki. Tak się pozyskuje nowe pokolenia specjalistow z branży wiedza-doświadczenie-knowhow-dorobek… I specjaliści najwyższej próby!