Wrzesień rozpoczynamy mocnym uderzeniem. Jedziemy do Kielc, gdzie już jutro rozpoczną się targi MSPO! Co tam zaprezentujemy?

Kwantowe lasery kaskadowe, czyli półprzewodnikowe źródła promieniowania podczerwonego o długości fali w zakresie od 3 do 300µm. Mogą emitować sygnały impulsowe i ciągłe w temperaturze pokojowej. Lasery QCL są kompaktowe, łatwe w sterowaniu i dostrojaniu w szerokim zakresie podczerwieni.

Zastosowania:

Łączność optyczna w wolnej przestrzeni, wykrywanie materiałów wybuchowych, monitorowanie zanieczyszczeń środowiska, operacje laserowe.

Moduły termoelektryczne udowadniają, że możemy zamienić złą energię (np. ciepło pochodzące z gazów cieplarnianych) w pożądaną przez wszystkich, tę dobrą – energię elektryczną!

Zastosowania:

Wiele dziedzin technologii, od misji kosmicznych po szeroko pojętą elektronikę.

G-Flake® (tlenek grafenu i zredukowany tlenek grafenu) – grafen to dwuwymiarowy materiał na bazie węgla o niezwykłych właściwościach fizycznych i chemicznych. Lekki, mocny, antykorozyjny, może ekranować promieniowanie podczerwone i cieplne. Możemy dostosować grafen do Waszych potrzeb, tworząc unikalny produkt o pożądanych właściwościach.

Zastosowania:

Materiały kompozytowe, siatki na lekką zbroję, powłoki ochronne (mosty, jachty, samochody, silniki elektryczne), właściwości antykorozyjne (np. jako dodatek do lakierów), opatrunki bakteriobójcze, fotoelementy.

Platforma do mikro i nanoprodukcji oparta na krzemie – cały łańcuch wartości od koncepcji i projektu, poprzez prototypowanie, po produkcję w małych i średnich seriach oraz testowanie urządzeń w opakowaniach.

Kluczową zaletą naszej platformy produkcyjnej mikronano na bazie krzemu jest wysoki stopień elastyczności procesu.

Zastosowania:

Mikro i nanourządzenia na bazie krzemu do zastosowań obronnych, interdyscyplinarnych, głównie przemysłowych i biomedycznych.

Tranzystory GaN, diody i usługi mikroelektroniczne takie jak: osadzanie próżniowe cienkich warstw i powłok metalicznych, dielektrycznych i półprzewodnikowych o określonych właściwościach funkcjonalnych na różnych detalach i podłożach o średnicy do 6 cali (metale, materiały krystaliczne, szkło, papier, tkaniny , materiały polimerowe, materiały organiczne).

Zastosowania:

elektroniczne systemy bojowe i komunikacyjne, systemy radarowe AESA, ceramika SIC, zbroja, przemysł lotniczy.

Technologia ceramiki wielowarstwowej LTCC (Low Temperatura Cofired Ceramic) pozwala na wytwarzanie trójwymiarowych struktur układów elektronicznych na bazie prasowanych folii ceramicznych z drukowanymi warstwami funkcjonalnymi.

Zimna plazma do neutralizacji czynników biologicznych i chemicznych = skuteczna dezynfekcja powierzchni z niebezpiecznych patogenów. Czy wiecie, że nasza zimna plazma nie oddziałuje z komórkami ssaków?

Zastosowania:

Możliwość wytwarzania aktywowanego plazmą odkażania wody powierzchni po powodziach.

Podziel się ze znajomymi!

Published On: 4 września 2023, 11:46|Categories: Aktualności|Tags: |