Nie ma lepszego miejsca, by wyrazić naszą miłość do azotku galu (GaN) niż Werona, miasto Romea i Julii. Wraz z innymi naukowcami i inżynierami z całego świata zgromadziliśmy się na konferencji GaN Marathon, aby omówić najnowsze osiągnięcia w dziedzinie materiałów i urządzeń opartych na GaN. W tym roku mieliśmy okazję zaprezentować trzy plakaty przedstawiające wyniki naszych projektów związanych z GaN.

Konferencja, która odbyła się w dniach 10-12 czerwca 2024 roku w Hotelu Due Torri, zgromadziła trzech mówców głównych i 32 zaproszonych prelegentów z Europy i zagranicy. Dyskusje dotyczyły tematów takich jak technologie GaN w mikrofalach, komunikacji 5G, konwersji mocy i optoelektronice. Atmosfera była fantastyczna, ponieważ konferencja miała miejsce w niesamowitym otoczeniu przypominającym książkę “Dwie Wieże”.

Było nam niezmiernie miło spotkać naszych przyjaciół z innych instytucji, w tym Intel Corporation, Università degli Studi di Padova i Lund University, oraz nawiązać nowe znajomości z Sumitomo Electrics i TOYOTA CENTRAL R&D LABS., INC. z Japonii, a także z belgijskiego Imec. Zobaczyliśmy również, jak firmy takie jak Robert Bosch Tool Corporation NA i Infineon Technologies opanowują technologie, aby wprowadzić je na rynek. Co ważne, spotkaliśmy wielu ludzi na konferencji, z którymi będziemy mieli przyjemność budować linię pilotażową materiałów i urządzeń szerokopasmowych w ramach ChipsAct JU.
Więcej szczegółów na temat tej linii pilotażowej wkrótce…

Pożegnaliśmy się z Weroną, ale dzięki konferencji GaN Marathon mamy teraz tyle energii do pracy nad azotkiem galu, że moglibyśmy nawet przebiec maraton.

Dziękujemy Università degli Studi di Padova za doskonałą organizację!

“Arrivederci Verona, ma grazie alla conferenza GaN Marathon, ora abbiamo ancora più energia per lavorare sul nitruro di gallio.”

Podziel się ze znajomymi!

Published On: 13 czerwca 2024, 12:18|Categories: Aktualności|Tags: , |