To było EPICKIE spotkanie! W środę 6.09.2023 mieliśmy zaszczyt gościć w naszym Instytucie uczestników EPIC Technology Meeting on Photonics in Defence. Dla niewtajemniczonych: EPIC zajmuje się wspieraniem rozwoju przemysłu fotonicznego w Europie.

Na wstępie spotkania dr Kamil Pierściński, kierownik Grupy Badawczej Fotonika Podczerwieni, wnikliwie przedstawił Łukasiewicz – Instytut Mikroelektroniki i Fotoniki, podkreślając obszary naszej specjalizacji. Później dr hab. Alicja Anuszkiewicz, z Grupy Badawczej Technologia i Systemy Światłowodowe i Kwantowe, wygłosiła interesującą prezentację na temat oferty swojej Grupy.

Następnie nasi goście zostali zaproszeni na wycieczkę z przewodnikiem po laboratoriach Grupy Fotonika Podczerwieni, gdzie otrzymali szczegółową prezentację na temat najnowocześniejszego sprzętu, technologii i możliwości pomiarowych Grupy.

Podsumowując, chociaż wizyta była krótka, stało się jasne, że nasi naukowcy i goście zidentyfikowali wspólne obszary zainteresowań, które są początkiem do przyszłej współpracy.

Podziel się ze znajomymi!

Published On: 8 września 2023, 14:31|Categories: Aktualności, Centrum Fotoniki|Tags: , |