To już kolejna lokalna inwestycja TRUMPF Hüttinger – firmy, która skupia się na tworzeniu i wytwarzaniu zaawansowanej elektroniki przemysłowej, co w zeszłym roku rozliczeniowym przyniosło jej 315 mln euro przychodu. Firma rozwija się niezwykle dynamiczne, stając się jednocześnie znaczącym pracodawcą w branży elektroniki, która na nowo staje się coraz bardziej gorącym tematem w naszym kraju. TRUMPF Hüttinger właśnie otworzył supernowoczesną fabrykę high-tech na warszawskiej Białołęce, a na jej uroczyste otwarcie został zaproszony Piotr Cywiński, Lider obszaru ds. kontaktów międzynarodowych w Łukasiewicz – IMiF.

„TRUMPF Hüttinger to marka znana na całym świecie. Cieszymy się bardzo, że taka firma inwestuje w Polsce, co stwarza szanse na rozwój nowych technologii również u naszym kraju. Łukasiewicz – Instytut Mikroelektroniki i Fotoniki podjął już rozmowy na temat współpracy R&D z TRUMPF Hüttinger w Polsce. Liczymy, że wraz z rozwojem firmy stworzą się nowe możliwości współpracy takie jak np. programy stypendialne, studia dualne lub wsparcie R&D, a partnerstwo we wspólnych projektach z Siecią Badawczą Łukasiewicz nabierze rumieńców. W szczególności z Łukasiewicz IMIF, ale także z innymi lokalnymi instytutami, takimi jak Łukasiewicz – ITR i Łukasiewicz – IEL”, mówi Piotr Cywiński.

Nowa fabryka będzie skupiać się na montażu układów elektronicznych oraz innych kluczowych komponentów niezbędnych w branży elektronicznej. Zajmie się m.in. produkcją płyt PCB, które stanowią mechaniczne nośniki dla połączeń elektrycznych między różnymi komponentami elektronicznymi.

Podziel się ze znajomymi!

Published On: 17 listopada 2023, 08:48|Categories: Aktualności|Tags: , |