W minionym tygodniu mieliśmy wyjątkowych gości – aż trzy dni spędziliśmy w towarzystwie naszych partnerów z fińskiej sieci badawczej VTT. Delegacja, której przewodniczył CEO VTT Antti Vasara, odbyła wymagające tournée po 5 instytutach Łukasiewicza.

VTT jest jedną z najskuteczniejszych organizacji w Europie pod kątem pozyskiwania projektów z Horyzontu Europa. To jeden z tych obszarów, w których chcemy się uczyć od Finów.

Zainteresowanie naszych gości wzbudziła m.in. kwestia podejścia do komercjalizacji rozwiązań będących efektem projektów B+R oraz organizacji centrów kompetencji przewidzianych do utworzenia w krajach członkowskich wdrożenia European Chips Act. Ożywiona rozmowa wywiązała się podczas prezentacji na temat aktualnych trendów w obszarze rozwoju.

Nasi reprezentanci Piotr Cywiński, lider Działu Komercjalizacji, razem z Jakubem Kaczmarskim wzięli udział w jednym ze spotkań w siedzibie Łukasiewicz – ILOT. Przedstawili profil działalności naszego Instytutu i wizję rozwoju przemysłu mikroelektronicznego w Polsce. VTT, liczymy na owocną współpracę w projektach unijnych, jak i poza nimi!

Podziel się ze znajomymi!

Published On: 16 maja 2023, 10:26|Categories: Aktualności|Tags: |