Czujniki do szybkiego i bezinwazyjnego wykrywania SARS-CoV-2 na wczesnym etapie zakażenia (CoVSens)2022-07-19T10:15:28+02:00

Czujniki do szybkiego i bezinwazyjnego wykrywania SARS-CoV-2 na wczesnym etapie zakażenia (CoVSens)

CoVSens

Miło nam poinformować, że Łukasiewicz – IMiF otrzymał z Agencji Badań Medycznych środki na realizację projektu „Czujniki do szybkiego i bezinwazyjnego wykrywania SARS-CoV-2 na wczesnym etapie zakażenia (CoVSens)”. Kierownikiem projektu jest dr inż. Joanna Jankowska-Śliwińska. Głównym Badaczem w projekcie jest dr hab. Kamil Kosiel.

Partnerzy badawczy:
Finansowanie:
Kierownik projektu:

Dr inż.
Joanna Jankowska-Śliwińska

Test na koronawirusa

Główny badacz:

Dr hab.
Kamil Kosiel

Celem projektu jest opracowanie szybkich i wysokoczułych testów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2, których zasada działania będzie polegała na wykrywaniu obecności strukturalnych białek wirusa (glikoprotein S (spike) i E (envelope)) obecnych w otoczce wirusa. Opracowany test mógłby znaleźć szerokie zastosowanie w kontroli czystości mikrobiologicznej osób (w zakresie braku zakażenia wirusem SARS-CoV-2), a w szczególności np. na przejściach granicznych czy lotniskach i zastąpić obecnie powszechnie stosowany pomiar temperatury, czyli pomiar parametru dalece niespecyficznego w kontekście zakażenia koronawirusem. Szybki test przesiewowy pozwoli na wiarygodną identyfikację osób zakażonych, na podstawie analizy próbek wymazu z jamy ustnej / gardła / nosa lub w ślinie.

Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 4 227 441,60 zł

Dowiedz się więcej,

POBIERZ ULOTKĘ!

Newsy

Kontakt

Dr inż. Joanna Jankowska-Śliwińska
joanna.jankowska.sliwinska@imif.lukasiewicz.gov.pl