SPIE Photonics West – jedno z największych wydarzeń w naszej branży – rozpocznie się już w tym tygodniu. A nas cieszy to, że w tym roku nasi badacze (z grupy kierowanej przez dr hab. Anna Szerling) wystąpią podczas tej konferencji z licznym przemówieniami.

Cykl wykładów rozpocznie dr hab. Kamil Kosiel 28 stycznia, który zaprezentuje biosensor światłowodowy do wykrywania wirusa SARS-CoV-2, którego działanie oparte jest na efekcie rezonansowym modów stratnych (LMR), generowanym w jednomodowym włóknie światłowodowym z nanopowłoką dielektryktryczną o odpowiednio dobranych właściwościach optycznych i grubości.

Na zakończenie wystąpień wszystkich naszych badaczy dr Marek Ekielski podzieli się wynikami dotyczącymi wytwarzania monolitycznych siatek o wysokim kontraście współczynnika załamania (MHCG). Skupi się na technologicznych aspektach procesu wytwarzania tego rodzaju struktur oraz ich zastosowaniu jako przezroczystych elektrod dla światła podczerwonego.

PS Jeśli jesteście ciekawi, co wyżej wymienieni badacze robią na co dzień w swoich laboratoriach – zachęcamy do wylicytowania wizyty w naszym Instytucie na aukcji WOŚP!

Podziel się ze znajomymi!

Published On: 26 stycznia 2023, 10:33|Categories: Aktualności, Centrum Nanotechnologii, CoVSens, Konferencje|Tags: , , |