Czerwcowa edycja Evertiq Expo odbyła się w Krakowie – jednym z najbardziej aktywnych ośrodków branży elektronicznej w Polsce. Nasze Instytutowe stoisko przyciągało uwagę wielu odwiedzających oraz wystawców – co druga osoba chciała się dowiedzieć „o co chodzi z tymi trampkami na państwa stoisku?”. A był to oczywiście Ortopiezometr – system do diagnostyki wad postawy, który powstał w laboratoriach naszych badaczy.

Podczas wydarzenia Piotr Cywiński, Kierownik Działu Komercjalizacji i Sprzedaży, opowiedział o wyzwaniach i możliwościach komercjalizacji wyników prac w Łukasiewicz  –  IMiF. A Kiranmai Uppuluri – nasza młoda badaczka – dostała propozycję wyprodukowania czujnika PH dla oleju. Gratulacje!

Ale dość o nas, bo to, co jest najistotniejsze w targach, to możliwość wymiany myśli z innymi uczestnikami.

Byli to m.in. pracownicy firmy zajmującej się kontraktowym montażem elektroniki, wsparciem w projektowaniu sprzętu i programowania – SILTEGRO. Co ciekawe, marka wcześniej współpracowała przy montażu z jednym z instytutów Sieci Badawczej Łukasiewicz. Jeszcze inna firma – jak zdradził business manager grupy MCC, Michał Plewczyński – współpracowała z naszą badaczką – dr Ewą Papis-Polakowską.

Porozmawialiśmy o współpracy z firmą GBTG Technologie S.C., Telpod S.A., która jest polskim producentem elektroniki, Würth Elektronik Group oraz Aparator S.A. Wymieniliśmy się poglądami z Hamamatsu Photonics Europe – największym producentem systemów optoelektronicznych i fotonicznych. Miło było także spotkać firmę Balticad Sp. z o.o. – dystrybutora przemysłu elektronicznego / medycznego  / motoryzacyjnego. Balticad właśnie poszukuje kontrahentów produkujących elektronikę.

„Every idea is super before you touch the client” – taką myślą podzielił się z nami Hamza B., innowator, biznes deweloper w Copperdot. A Bosch Business, doświadczony w zarządzaniu innowacjami. Opowiedział nam o tym, jak w prawidłowy sposób „wykryć” potencjalne zainteresowanie klienta.

Mocno dziękujemy wszystkim firmom za możliwość wymiany myśli oraz omówienia pomysłów wspierających elektronikę i liczymy na dalszą owocną współpracę!

Podziel się ze znajomymi!

Published On: 27 czerwca 2023, 11:42|Categories: Aktualności, Centrum Materiałów Funkcjonalnych|Tags: |