Ekscytujące wiadomości! “2nd Conference on FAST/SPS: From Research to Industry” jest oficjalnie w toku, a my mamy za sobą niezwykły początek!
W sesji otwierającej mieliśmy zaszczyt gościć dwóch wybitnych prelegentów:

Prof. Olivier Guilon z Materials Synthesis and Processing Forschungszentrum (Julich, Niemcy) podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat najnowocześniejszych osiągnięć w technologii FAST/SPS, pokazując związek między temperaturą a polem elektrycznym,

Prof. Claude Estournès z Uniwersytetu w Tuluzie przedstawił perspektywy postępu technologii SPS w rozwoju nowoczesnych materiałów funkcjonalnych.

„Jesteśmy dumni, że konferencja przyciągnęła tak liczne grono wybitnych specjalistów w dziedzinie metalurgii proszków z Polski i Europy. To wydarzenie to niezwykle ważny element zacieśniania współpracy międzynarodowej i wzrostu rozpoznawalności techniki SPS w dziedzinie inżynierii materiałowej. Aż trzy instytuty Łukasiewicza stanowią znaczącą siłę w rozwijaniu tej technologii w Polsce” – podkreślają organizatorzy konferencji Marcin Chmielewski, Piotr Klimczyk i Dariusz Garbiec.

Z niecierpliwością czekamy na dzisiejsze sesje i to, co wydarzy się w kolejnych dniach!

Podziel się ze znajomymi!

Published On: 16 października 2023, 09:32|Categories: Aktualności, Centrum Materiałów Funkcjonalnych|Tags: |