Nasi badacze są ostatnio ciągle w drodze, występują na licznych konferencjach. Na przykład 27 czerwca zaczęła się PIC International 2022, podczas której Grupa Badawcza Fotonika Podczerwieni prezentowała swoje ostatnie prace.
Photonics Partnership Annual Meeting 2022 w Brukseli to kolejne wydarzenie, rozpoczęło się w ostatni dzień czerwca. Impreza zgromadziła naukowców, prezesów, szefów instytucji badawczych oraz przedstawicieli Komisji Europejskiej i państw członkowskich UE. Ponieważ dr Kamil Pierściński jest członkiem zarządu, brał również udział w spotkaniu interesariuszy.
Następnie nasi badacze wrócili do Polski, aby wziąć udział w konferencji Mirsens (4-6 lipca), która była okazją dla światowej klasy ekspertów, młodych badaczy i studentów, aby podzielili się z nami swoją wiedzą na temat detekcji optycznej i laserowej różnych gazów o właściwościach absorpcyjnych w zakresie średniej podczerwieni. W wydarzeniu wzięły udział instytucje naukowe i przedstawiciele przemysłu.
Dr Kamil Pierściński, dr Dorota Pierścińska, dr Artur Broda i dr Grzegorz Sobczak przedstawili podczas tego wydarzenia prezentacje na temat kwantowych laserów kaskadowych – specjalności Grupy Badawczej Fotoniki Podczerwieni. Badacze połączyli również siły z grupą prowadzoną przez prof. Ryszarda Buczyńskiego w sesji plakatowej zatytułowanej „Opracowanie optyki średniej podczerwieni ze szkłem ZBLAN przy użyciu techniki wytłaczania na gorąco”.
To był niezwykle udany czas, z wieloma prezentacjami i dyskusjami – powiedział Kamil Pierściński, który także w sierpniu wybiera się do San Diego na SPIE Optics and Photonics, aby zaprezentować wyniki pracy zespołowej pt. „Multi-section coupled-cavity mid-IR quantum cascade lasers”, drugą prezentację na tym wydarzeniu pokaże Dorota Pierścińska – „The experimental investigation of thermal properties of mid-IR quantum cascade lasers”. SPIE Optics and Photonics to jedno z największych tego typu wydarzeń w dziedzinie fotoniki!