O nanotechnologiach w świecie 3W, druku 3D, nanoelektronice – dziś i jutro umożliwiamy dialog pomiędzy światem nauki i biznesu!

InterNanoPoland 2023 jest już siódmą edycją największej w Polsce konferencji poświęconej tematyce nanotechnologii. Wydarzenie to okazja do prezentacji projektów badawczo-rozwojowych oraz do podzielenia się własnymi osiągnięciami i wynikami prac młodych naukowców z liderami przemysłu, inwestorami i zaproszonymi gośćmi, którzy kształtują rozwój nanotechnologii zarówno w kraju, jak i za granicą.

Dr. hab. Michał Borysiewicz będzie brał udział w panelu dyskusyjnym pt. Nanotechnology vs Energy Transformation, gdzie przedstawi się jako ekspert od superkondensatorów i zastosowaniu w nich nanotechnologii.

„Wysiłki na rzecz dekarbonizacji UE i innych regionów poprzez postęp w elektromobilności i rozwiązaniach energetycznych dla gospodarstw domowych są utrudniane przez ograniczenia akumulatorów litowo-jonowych, takie jak krótka żywotność i wysokie koszty. Aby przezwyciężyć te problemy, badacze poczynili znaczne postępy w opracowywaniu superkondensatorów, oferujących szybkie ładowanie i trwałość dzięki niereaktywnemu magazynowaniu ładunku, a jednocześnie badają nowatorskie materiały pod kątem zwiększonej gęstości energii” – mówi Borysiewicz.

Wśród gości znajdą się liderzy firm z Polski i Europy, naukowcy oraz przedstawiciele samorządów.

Podziel się ze znajomymi!

Published On: 11 października 2023, 15:44|Categories: Aktualności, Centrum Materiałów Funkcjonalnych|Tags: , , |