Dr Rafał Zybała potrafi zamienić energii odpadową w elektryczną, bo zielona przyszłość to jest to! Nie dziwi więc jego zainteresowanie również energetyką jądrową, która jest jednym z najczystszych źródeł energii pod względem emisji dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych. Dlatego właśnie przedstawiciele naszego Instytutu, w tym Dyrektor Piotr Guzdek, wspomniany dr Zybała oraz Kamil Kaszyca, biorą udział w I Kongresie Energetyki Jądrowej.

Dr Rafał Zybała o naszej ofercie z zakresie energetyki jądrowej: „Możemy zaoferować szeroki zakres badań materiałów, które pozwolą zweryfikować, czy wytwarzane materiały lub produkty spełniają restrykcyjne wymagania. Jednocześnie prowadzimy prace badawcze nad nowymi materiałami z grupy HEA i ODS czy cienkich warstw specjalnego zastosowania, które przeznaczone są do zastosowań w sektorze energetyki jądrowej”.

Celem naszych badaczy uczestniczących w kongresie jest rozwinięcie sieci kontaktów z przedsiębiorcami i instytucjami zaangażowanymi w proces uruchomienia „Polskiej Elektrowni Jądrowej” (programów z zakresu energetyki jądrowej). Natomiast cel samego kongresu sprowadza się do ukazania, w jaki sposób energia jądrowa oraz Program Polskiej Energetyki Jądrowej (PPEJ) mogą przyczynić się do realizacji celów „Polityka energetyczna Polski do 2040 r.”, w tym planowanej transformacji energetycznej w Polsce, jako skutecznej drogi do dekarbonizacji dostaw energii w krajowym systemie elektroenergetycznym.

Podziel się ze znajomymi!

Published On: 14 września 2023, 07:43|Categories: Aktualności, Centrum Materiałów Funkcjonalnych|Tags: |