Cytowano go ponad 2000 razy, w przyszłości chciałby odkryć nową metodę obrazowania opartą na dotychczas niewykorzystanym zjawisku optycznym lub kwantowym – już w środę 14 grudnia o godz. 15.00 będziecie mieli okazję poznać tego niezwykłego badacza – dra Radka Łapkiewicza!

Na co dzień kieruje Laboratorium Obrazowania Kwantowego na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, a już za 2 tygodnie wystąpi w Łukasiewicz – IMiF w ramach ŚRODOwiskowych Seminariów Fotonicznych.

Wykład pt. „Obrazowanie kwantowe, czyli od korelacji fotonów do zdjęć kotów” będzie dotyczył dwóch wybranych metod obrazowania kwantowego oraz ich potencjalnych zastosowań.

Jego obecne zainteresowania badawcze obejmują zastosowania technik liczenia fotonów z wysoką rozdzielczością czasową i przestrzenną w obrazowaniu. Jest współautorem ponad 20 artykułów w recenzowanych czasopismach m.in. nt. zastosowania technik liczenia fotonów z wysoką rozdzielczością czasową i przestrzenną w obrazowaniu.

Ten wyjątkowy naukowiec wybrał taką ścieżkę kariery, ponieważ interesuje go poznawanie i wykorzystywanie zjawisk fizycznych. Za swoje największe osiągnięcie naukowe uważa wprowadzenie obrazowania z nierejestrowanymi fotonami.

W jego duszy gra muzyka – gdyby nie był naukowcem, to byłby saksofonistą, a w wolnym czasie słucha hip-hopu. Ulubioną postacią fikcyjną naszego prelegenta jest Saul Goodman, a w świecie nauki inspiruje go Yaron Silberberg.

Wykład dra Łapkiewicza poprzedzi wystąpienie dra Adama Filipkowskiego z Łukasiewicz – IMiF pt. “Światłowody antyrezonansowe – właściwości i zastosowania”.

Podziel się ze znajomymi!