Choć nadeszła jesień, warto się ruszać. Dlatego… ruszamy z kolejnym semestrem wykładów dla studentów V roku Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej. W pierwszy piątek listopada nastąpiła inauguracja!

Przedmiot „Materiały dla elektroniki” prowadzą naukowcy z Łukasiewicz – IMiF i… nie tylko; obejmuje zarówno wykłady przedstawiające wyniki ich prac, jak i zajęcia laboratoryjne, w ramach których studenci mogą zapoznać się z unikatowymi na skalę światową urządzeniami do produkcji materiałów oraz ich charakteryzacji.

Pierwsza spotkanie w tym semestrze poprowadzili nasi eksperci:

– dr inż. Adrian Chlanda opowiedział o biomedycznych zastosowaniach grafenu płatkowego oraz o praktycznych aspektach korzystania z mikroskopii sił atomowych do badań powierzchni materiałów inżynierskich;

– dr inż. Rafał Zybała skupił się na materiałach nie z tej Ziemi… no może z tej Ziemi, ale mających zastosowanie także w przemyśle kosmicznym.

Kolejne zajęcia już za niespełna 2 tygodnie – 18.11.2022, które poprowadzi nasz spec od SIMS dr hab. Paweł Piotr Michałowski.

Podziel się ze znajomymi!